Ugrás a fő tartalomra

FELÚJÍTUNK, de mi legyen a sorrend?

Kinek mikor kell jönni?
Felújítás során sok szakember megfordul leendő szebb otthonunkban:) Ahhoz, hogy ne legyen kavarodás és káosz, előre fel kell készülnünk. Meg kell szerveznünk, hogy minden szakember  a megfelelő időben érkezzen és a munkájában ne legyen zavaró tényező. Ez alatt azt értem, hogy ne legyen csúszás az előző szakterülettel, ami a másik munkáját hátráltatja, vagy akadályozza. Persze közbe jöhetnek nem várt események, de ha felkészültünk, ezeket is jobban tudjuk kezelni:)



Elengedhetetlen egy ütemterv készítése. Ezt a következőképpen csináljuk:
Készítsünk egy táblázatot. A bal oldalra egymás alá írjuk be az adott szakmákat, lehetőleg a munkák sorrendje szerint. Készítsünk akkora rubrikát, hogy a szakember nevét és telefon számát is be tudjuk írni. A felső sorba pedig az idő kerül napokra vagy hetekre lebontva. A táblázat középső rubrikáiba színes filccel jelöljük vízszintes vonallal, hogy ki mettől meddig dolgozik. Így átláthatjuk a munkafolyamatokat, és hogy mely szakmák  fedik át esetleg egymást úgy, hogy ne legyen akadályoztatás. Én ennél jobb módszert nem ismerek ahhoz, hogy minden rendben menjen, ne legyen kiborulás, beborulás:) Ezt a táblázatot lehetőleg mindig magunknál tartva, sikeresen tudjuk levezényelni a felújítást.



Most jöjjenek a munkafolyamatok sorban egymás után, egy lakásfelújítást példának véve:
  1. bontás: falak, padló... - kőműves
  2. falazás - kőműves, vagy gipszkartonfal építés-gipszkarton munkák - szakember
  3. nyílászárók beépítése - ha kell - jó esetben szakembernek kell végezni
  4. villany szerelés  villanyszerelő
  5. gépészet - víz, gáz - gépész szakember
  6. padló javítás, kiegyenlítés  - kőműves
  7. vakolás, vakolat javítás tégla fal esetén  kőműves
  8. hideg burkolatok elkészítése - padlón és oldalfalon - burkoló
  9. glettelés - vakolt és gipszkarton falakon (ha a gipszkarton falon nincs más szakmának dolga, a glettelést közvetlenül a fal elkészítése után megcsinálják) -festő
  10. falak festése - festő
  11. meglévő nyílászárók mázolása - festő
  12. meleg burkolás - parketta, laminált parketta lerakása - szakember
  13. gépészeti berendezések elhelyezése: radiátor, kazán... gépész szakember
  14. utólag beépíthető beltéri ajtók elhelyezése - asztalos szakember
  15. Egyedi, beépített bútorok (konyhabútor, beépített szekrények...) beszerelése - asztalos
  16. lámpatestek, kapcsolók elhelyezése - villanyszerelő
  17. beépíthető készülékek, sütő, főzőlap bekötése - szakember a garancia miatt
  18. gázfőzőlap, gáztűzhely elhelyezés esetén - gépész szakember a garancia miatt
  19. mosogató, mosdó, kád, wc bekötése, csaptelepek elhelyezése - vízvezeték szerelő
  20. takarítás (figyeljünk oda, hogy minden szakma maga után eltakarítson, különben akadályok keletkeznek közben, ami nagyban nehezítheti a munkafolyamatokat)


Még pár fontos dolog:
  • Minden szakmánál legalább két-három helyről kérjünk árajánlatot.
  • Lehetőség szerint nézzünk meg élőben referencia munkákat.
  • Egy jó tanács; nem mindig a legolcsóbb a legjobb:)
  • Minden szakemberrel egyeztessük le a helyszínen, hogy mennyi időre van szüksége az adott munka elvégzésére. Ehhez pár napot számoljunk rá a biztonság kedvéért. Így tudjuk az ütemtervünket jól elkészíteni.
A felújítás sehogy sem mondható kényelmes dolognak. Sok energiát elvesz, odafigyelést, készenlétet igényel. Ha jól előkészülünk, sokkal gördülékenyebben fog menni minden. Mindenki tudni fogja mikor, hol a helye, mi a feladata. Mi is jobb kedvvel tudjuk végigcsinálni és a végén jobban tudunk örülni a már szebb otthonunknak:)




Vannak elképzeléseink, mégsem tudjuk, hogyan tovább? Végre tisztán szeretnénk látni, mi számunkra a legjobb megoldás, ezért felvesszük a kapcsolatot. Klikk ide!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kis konyha 12 nagy ötlettel..

Ha kicsi a konyhánk akkor se keseredjünk el. Sokszor a legabszurdabb terekből születnek a legötletesebb és egyedibb megoldások. A hármas alapszabályt már biztosan ismeritek. Hűtés - mosogatás - főzés. Ha lehetséges tartsuk meg. Azonban van olyan helyzet, hogy nem tudjuk átrakni a kiállásokat, vagy olyan pici a konyha, hogy úgyis minden kéznél van.    1 .  Ebben a pici részletben az oldalfalakon a keskeny polcok nagyon praktikusak. Jó megoldás a lelógó lámpatest. Bár ennél figyelni kell, hogy, ha nyíló az az ablak nyitható is maradjon.     2 .  Azzal, hogy a felső szekrények fehér színt kaptak, megoldott a tárolás, de mégsem nyomja össze a teret. Az alsó bútor pasztell színe adja meg az otthonos hangulatot.     3 .  A pultlap mélyítésével, ha felülősen is, de az étkezés megoldva. Ezt főleg olyan konyhákban érdemes alkalmazni, ahol az étkezési szokásoknak megfelel. Pl. csak reggelire és esetleg vacsira étkezik otthon egy fiatal pár, vagy egyedülálló hölgy.   

Egykori pályaudvar épülete, nyaralóként

Íme a környezet a sínpárokkal.. Hatalmas terem, mintha múzeumban lennénk.. Étkező, kandallóval.. Na de a többi.. Fent a galérián.. Ebből a megvilágításból barátságosabb.. Fa, minden fa.. A nappali igazán bájos, vidékies lett.. Színházban járunk? Nem, csak a hálószoba van elszeparálva.. forrás A fürdő, sok fával egyszerű vonalakkal.. Mit szólsz hozzá?